Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Preteky
  4. Zemplínsky kapor

Zemplínsky kapor

Po roku sme opäť dorazili do strediska Paľkov ako vždy už s predstihom teda v piatok 16.09.2022. V dejisku žrebovania XIV. Ročníka ZK 2022 a pobytu nasledujúceho týždňa na brehu slovenského mora. V deň D sme osud žrebovania vložili do rúk Mira, a povedali sme mu, že chceme chytať tam kde sme ešte nechytali. Na žrebovanie sme išli asi 40ty a TOP fleky už boli rozdané, potiahol Lúčky 6. Naše prianie sa nám splnilo aj keď sme si boli hneď vedomí, že tento týždeň to žiadna dovolenka nebude, keďže všetko zlé čo sa deje na Šírave končí v sektore Zálužice a Lúčky. Po príchode na miesto sme ako prvé nevyberali kalíšťok, ale čiapku a dlhé nohavice. Kontrola člnov prebehla v poriadku a po postavení tábora, ktorý sme mali vyšperkovaný sme sa vybrali s Mirom na vodu. Sektor bol vyhradený GPS súradnicami a maximálna vyvážka bola cca 1000 m a každý čln bol vybavený GPS lokátorom. Tento krok organizátorov musel stáť nemalé úsilie a nemalé finančné náklady, ale nikto nemohol opustiť sektor beztrestne. V sektore, ktorý sme mali sme našli dva hrby, pre ilustráciu dva cecky ale jeden v tvare ,,D“ a druhý v tvare ,,B“ sami sme boli z toho prekvapení, že niečo v sektore ako nepatrnú hranu cca 30 cm na 650 m máme. Po dohodnutej taktike sme osadili tyčové bóje a pocukrovali sektor a ťahali sme na breh dokončiť všetky práce a pripraviť udice na štart preteku a rannú vyvážku.
18.09.2022 som o 5:00 ráno budil parťákov pri tom sme ešte o polnoci dolaďovali montáže. 06:00 my všetci nastúpení na brehu, sme ešte naliali vodníkovi nech nás sprevádza celý týždeň a nech nám vydá niečo zo svojich podkladov. 06:02 a nikoho na vode, a zrazu susedia vyrážajú, skáčeme do člna a pokladáme všetky 4 prúty na nami vytypované miesta. 07:00 sadáme k čaju a netrpezlivo čakáme na záber a prvú bodovanú rybu. Obed sedíme a čakáme a prichádza nepatrný záber na Mirovu udicu, výjazd a sklamaný sa vraciame späť pleskáč ako lopata, za hodinu ďalší záber a takisto pleskáč ako lopata, o 14:00 prichádza ďalší záber a Miro podoberá odhadom 13 kg amura, žiaľ všetko sú to nebodované ryby. Noc spíme v kľude ničím nerušení akurát sa strhávame zo snov, že záber neprichádza.
 
19.09.2022 čaj, káva a porada. Rozhodnutie zmeniť aspoň dve udice a pokúsiť sa dostať záber. O 15:10 dostáva Aďo záber na svoj prút s R4 sadáme do člna a po chvíli podoberáme nášho prvého kapra s hmotnosťou 10,84 kg. Večer 20:10 Aďo dostáva ďalší záber zdolávame ďalšieho bodovaného kapra o váhe 12,5 kg. Celkom spokojní si umiestňujeme do spacákov, nad ránom prichádza ďalší záber na Aďov prút a pri návrate sa breh sa ozýva aj môj prút s R4. Ráno vážime dve bodované ryba okolo 10kg. Spokojní očakávame ďalšie zábery tie však neprichádzajú ani celý utorok. Večer meníme taktiku a skúšame sa dostať na rybu, ale počas prevážania prútov vidíme, že obrazovka sonaru nesignalizuje žiadnu ikonku ryby v našom sektore.
 
 
 
 
21.09.2022 sa už len bezmocne prizeráme aký tuhý boj zvádzajú tímy o popredné miesta, avšak smutne hodnotíme, že z nášho sektoru je v top 10 iba jeden tím a to kamaráti z forhendu na č. 10, ale strácajú na aktuálne prvého 160 kg. Všetky ryby sa ťahajú na druhej strane a my si spomíname na slová troch kráľov Nurko, Gazulič a Matrovič, teda rozhodcov zo sektora Medvedia hora, poďte k nám bude dobre ,,ci jebe“. Varovanie toto je iný Matovič nie ten z Trnavy!
V čase 16:10 máme nepatrný záber, ešte že to píplo inak by sme nevedeli o tom, že máme so sebou aj udice. Podoberáme rybu okolo 10 kg a zas sa kľudne v noci vyspíme.
22.09.2022 ráno meníme znova taktiku, však to čo ako tak fungovalo a prinieslo nám rybu už nefunguje a vyťahujeme, do boja ťažšie zbrane. Každá udica ide na nové miesto, položená inak ako bola, meníme montáže skracuje prívesy pod háčikom, prekrmujeme vo väčšom množstve, pridávame partikel. Podvečer dostáva Miro záber, zdolávame rybu okolo 12 kg. Pokladáme udicu a po odvážení rozhodcami dostávame Miro opäť záber na tú istú udicu, zdolávame bodované kapra okolo 10 kg. Zábery boli na Angry Bulla, opäť v očakávaní a posilnení dvomi po sebe opakujúcimi zábermi očakávame eldorádo ako roky predtým, ale sklamaní si líhame pred polnocou spať.
 
 
 
23.09.2022 konštatujeme, že ryba ostala v hlbšej časti priehrady a neveríme vlastným vnemom. Všetky ryby okrem jednej boli ,,bežce“- prechádzali cez náš sektor a u nás vôbec nežrali. Až na toho pupkáča, ale ten musel žrať všade vzhľadom na jeho stavbu. Do záveru preteku dostáva Miro už len jeden záber od pleskáča a skromne hodnotíme tento ročník.
Ráno vstávame a balíme veci, toto asi nikto nemá rád. Presun na vyhodnotenie a komparácia diania v našom sektore s dianím v iných sektoroch, kde nám sedeli priatelia a kamaráti je neuveriteľná. Všetko čo sme skúšali my, menili taktiky na druhej fungovali aspoň v tom smere, že natiahli nebodované ryby. Na záver by sme chceli poďakovať naším rodinám, že nás podporujú v tomto neľahkom boji s prírodou a ostatnými súpermi., firma A BAITS majiteľovi Andrejovi Fraňovi, ktorý nám tento rok neskutočne pomohol s prípravou guličiek, tento rok sme vsadili na jeho výrobky a to konkrétne Angry Bull a R4.
V neposlednom rade by sme chceli vzdať HOLD a sňať klobúk pred prácou organizátorov a rozhodcov na najextrémnejšom preteku, ktorý sa na území Slovenska koná a toto bol už 14. ročník. Ešte raz by sme chceli poďakovať za možnosť zúčastniť sa a dúfame, že sa o rok pokúsime o reparát a ešte raz pogratulovať víťazom či už celkovým ale aj sektorovým, keďže to každého stálo nemalé úsilie a siahli sme si všetci na dno svojich síl.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
 
Kontakty
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk