Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Správy od vody
  4. Krátke výchádzky

Krátke výchádzky

Premýšľali ste niekedy nad tým, v akej uponáhľanej dobe žijeme? V dobe, kedy nemáme riadne na nič čas a každý nový deň sa podobá tomu nášmu predchádzajúcemu. V dobe, kedy vládne stereotyp, pričom práca, úspech a peniaze sú našimi prioritami. Nesmieme však zabúdať na svoj voľný čas a na svoje hobby. K tomu môjmu patrí rybárčenie, príroda a hlavne relax od všetkého zhonu. V poslednej dobe mám čas len na krátke vychádzky, niekedy len na niekoľko hodín. Aj, keď je to krátky čas tak sa snažím urobiť maximum, aby som mal záber a chytil nejakú aj menšiu rybu. Stáva sa mi stáva, že som bez záberu, čo ma však vôbec neodrádza lebo prvoradý je oddych a relax.
 
 
Pri krátkych vychádzkach sa snažím nástrahy pod háčikom zatraktívniť dipom, pastou, esenciou, alebo niekedy stačí len pridať k ťažkej guli pop up. K montážam sa snažím kŕmiť koncentrovane a nie vo veľkom množstve. Práve na takúto krátku vychádzku som sa plný nadšenia vybral po dobrom obede. Po príchode k vode ma trochu to nadšenie prešlo, lebo na mieste, kde som chcel chytať sedel rybár. Prihovoril som sa mu či berú a podobné reči, čo každý pozná. Po krátkej debate mu prajem všetko dobré a vyberám si miesto vedľa, kde ma hneď zaujal do vody spadnutý strom, čo je skvelé útočisko pre ryby. Rozbaľujem veci a pod háčik dávam novinku z rady Enzymatic príchuť Krill 20 mm. Na jednu montáž dávam samotnú guľu obalenú v paste Krill a na druhú pridávam polku pop up banán 16 mm, celé to dávam do tekutej potravy Krill. Obidve montáže hádžem pri zatopený strom asi päť metrov od seba. Zakrmujem dvomi hrsťami boilies Krill. Prvé pípance mám už asi po hodine, čo je dobré nakoľko už sú nejaké ryby na mieste.
 
 
Na prvý záber čakám až do večera, keď mám brutálnu jazdu. Dvíham prút a hneď je mi jasné, že to nebude žiadny dorastenec. Ryba si odvíja metre vlasca a snažím sa prstami pribrzdiť cievku. Našťastie si to mieri na voľnú vodu a nie priamo do stromu, lebo to by som asi veľa neurobil. Asi po desiatich minútach zdolávania mám už rybu pri brehu, ale stále sa neukázala pri hladine. Zrazu sa stočila a namierila si to do zatopeného konára pri brehu, kde sa zasekla. Našťastie po chvíli silového ťahania sa konár aj s rybou pohol a podarilo sa mi dostať rybu ku mne. Vtedy som zbadal, že to je pekný šupináč a po ďalších desiatich minútach zdolávania a olamovania konárov sa mi ho podarilo dostať do podberáku. Keď som zbadal to zviera zalial ma obrovský pocit radosti. Krásne stavaný tmavý šupináč bez jedinej chyby, ako by bol namaľovaný. Zachutil mu Enzymatic Krill s pop up banán. Beriem ho na podložku a dezinfikujem mu ranu po háčiku. Hneď na to mu meriam rovných 13 kg a 89 cm.
 
 
 
Rýchlo si s ním robím niekoľko fotiek a dávam mu slobodu. Celý šťastný balím veci a odchádzam veľmi spokojný domov.
 
Za A Baits tím Tibor Kisszucsan
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
 
Kontakty
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk