Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Preteky
  4. ECCJ v podaní A Baits

ECCJ v podaní A Baits

ECCJ 2020 v podaní Abaits

V lete sme sa zúčastnili pretekov ECCJ, boli to naše prvé väčšie preteky a pri príchode na miesto konania sme boli trochu v strese, prišli sme predčasne a po registrácii sme si obišli lovné miesta. Našli sme dve miesta ktoré mali chatky a tak v tichu duše sme si povedali že by to nebolo zlé, čiastočne sme poznali dno a vedeli sme že na týchto miestach nejaké hrany a zlomy vo vode sú.

Prišlo losovanie a mi sme si vylosovali miesto s jednou chatkou, povedali sme si že to bude paráda, vyložili sme veci a začalo uvažovanie čo teraz, vedeli sme že hrana vo vode bola presne pri bójke nášho loveného sektoru vo vzdialenosti 100 metrov, verili sme že tam by sme mohli chytať lenže prišla prekážka v tom že dohodiť tam bol pre nás problém.

Ďalšiu udicu sme chceli položiť do prietoku medzi dvomi časťami rybníku, toto miesto sa časom ukázalo ako nie dobré, ryby tam síce aj na sonare boli, aj pekné kusy, ale ten priplav používali iba na priechod a nie na to aby tam prijímali potravu.

Pretek začal, všetci nahodili, začala sa čakacia hra, asi po dvoch hodinách sa objavili nejaké pípnutia na signalizátore ale nič z toho nebolo, mali sme pocit že treba niečo zmeniť, v tom prišiel náš kapitán a ten už nás usmernil na správnu stopu.

Nahodili sme sonar a hľadali rybu, po chvíli sa ukázalo že sme našli menšiu hranu aj bližšie, bola vzdialená tak 40 metrov, vytiahli sme udice a zmenili sme všetko od základu, dve udice sme hodili k umelému mólu do vody, blízko skál kde sme predpokladali že by sa mohli tie ryby pohybovať z toho prieplavu, vtedy sme prvý krát skúsili dipované boilies protein food menšej veľkosti, ďalšie 2 udice sme nahodili na hranu vzdialenú pár desiatok metrov.

Úspech nenechal na seba dlho čakať a chytili sme prvý double, boli to dvaja krásny šupíci o váhe 10 a 14kg, spravili sme fotku a ryby sme hneď pustili a nahadzovali udice za vidinou rýchleho záberu a ďalšej ryby, začali sme pravidelnejšie a aktívnejšie krmíť raketou a kobrou, bohužiaľ do večera už bodovaná ryba neprišla.

Zotmelo sa a dnes som dostal na starosti stráž ja,  verili sme že noc prinesie veľa záberov a možno aj bodovanú rybu, mali sme okolo 5 záberov a aj pekných rýb, všetky ale boli pod bodovanou hranicou 9kg, noc ale pre nás nebola sklamaním keďže sme vedeli že ryby na našich miestach sú a už ich stačí len chytiť, skoro ráno si už idem aj ja ľahnúť ale po chvíľke spánku sa budím na zvuk môjho príposluchu ako pomaly stupňuje rýchlosť pípania, vravím si že toto bude bodovaná ryba, bežím k stojanu a dvíham udicu, kapor si pomaly poťahuje z cievky a už kričím našim aby vstávali že máme peknú rybu, podoberieme ju a vravíme si že to bude tesné a neboli sme si istý či má nad 9kg, naša váha nám ukázala tesne nad 10 kg hranicu a tak sme volali rozhodcom, bol z toho pekný bodovaný šupík.

V ten deň sa to rozbehlo len sme mali problém prekonať váhový limit, deň nám ubehol rýchlo a už znova prichádzala noc, mali sme veľké nádeje tak sme ostali hore, lenže naše signalizátory boli chluché, tú noc sme nemali ani záber.

Ráno sa hneď rozhodujeme čo ideme zmeniť, zmenili sme nástrahu, začali sme viac kŕmiť raketou keďže ryby boli zvyknuté na zvuk buchnutia rakety o hladinu vody, poobede sa ozývajú dva signalizátory a mi zdolávame ďalšie dve ryby, obidve bodované vo váhe okolo 13kg.

V teň deň sa už nič nestalo a mi sme išli znova s veľkou nádejou do ďalšej noci s tým že už ryby prepisujeme tak sme zväčšili veľkosť nástrah a pri západe slnka ešte miesta prikŕmili, väčšinou sa vraví že do tretice všetko dobre no nám sa ani tretiu noc nepodarilo zdolať žiadnu bodovanú rybu.

Dnes už preteky končili a chytalo sa iba doobeda, fúkal veľký vietor a tak sme nevedeli ako budú ryby reagovať, všetci sa ešte snažili spraviť pár záberov, bohužiaľ uspelo len pár tímov.

Pozreli sme predbežné výsledky počas toho ako sme sa pomaly balili a videli sme že chalani čo sú v našom sektore idú na top 3 a tým pádom by sme mi vyhrali sektor.

Prišlo vyhodnotenie, s napätím sme čakali a keď sme sa dozvedeli že sme oficiálne vyhrali sektor tak to bola veľká radosť a spokojnosť že sa nám podarilo aj pri prvej účasti spraviť pekný výsledok.

Za A Baits Peter a Jakub.

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
 
Kontakty
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk