Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Čaro jesene

Najideálnejším ročným obdobím na ulovenie kapitálnych kaprov je pre mňa jeseň a preto sa vydávam skúsiť šťastie na štvordňovú výpravu na miestnu vodu. K vode si chodím hlavne oddýchnuť, relaxovať a úlovok v podobe pekného kapra je už len čerešničkou na torte. V jesennom období milujem tú očarujúcu farebnú scenériu, ktorú dokáže vytvoriť len príroda.
Pred touto výpravou som sa dôkladne pripravil, aby ma nič neprekvapilo. Miesto som si predkrmoval niekoľko dní dopredu, aby si kapríci s väčšou dôverou pochutnávali na ponúknutých dobrotách. Prichádzam poobede k vode a na mieste, kde som plánoval byť chytá rybár. Zastavil som sa pri ňom na kus reči a dozvedám sa, že už tu je od rána a ani záber. Vyberám si teda iné miesto asi 15 metrov vedľa neho a nahadzujem montáže len s PVA pančuchou s obsahom troch drvených guličiek, zatiaľ bez iného kŕmenia.
 
Na jednu montáž D-rig dávam Angry Bull s obaľovacím cestom a na druhú montáž ronnie rig pomarančovú pop up. Do hodiny zdolávam dvoch kapríkov okolo 6 kg. Po pustení druhého kapríka sa mi za chrbtom ozýva hlas, že na čo to chytám. Je to rybár pri ktorom som sa po príchode zastavil a odpovedám mu, že na novinku od A Baits a dávam mu za hrsť boilies. Po pol hodine na mňa kričí, že konečne mal záber a na boilies odomňa. Zdoláva 6,5 kg kapríka, ktorého hneď púšťa späť, čomu sa teším. Onedlho sa zbalil a rozlúčil sa so slovami, nech mi to riadne pípa. Následne som sa presunul na to miesto a rozbalil všetky veci. Trochu vyčerpaní z rozbaľovania si sadám do kresla a vychutnávam si dobrú kávu. Relax netrvá dlho, mám brutálnu jazdu a nasleduje divoký boj, ktorý nakoniec vyhrávam. Podarilo sa mi zdolať pekného šupináča s hmotnosťou 9,8 kg s ktorým si robím niekoľko fotografií a púšťam ho do svojho živlu. Ďalší záber mám po zotmení a zdolávam ďalšieho pekného kapra, tentokrát lysca takzvanú španielsku formu s hmotnosťou 8,5 kg.
 
No parádny začiatok výpravy a to mám pred sebou ešte tri dni. Noc bola kľudná až ráno o 5 h ma budí lysec okolo 5 kg. Po tejto rybe prehadzujem montáže a dokrmujem hrsťou boilies. Nakoľko je už voda chladnejšia a má okolo 10 stupňov tak kŕmim oveľa menej ako cez leto. V priebehu dňa som úplne bez záberu a to skúšam dávať aj malé pop up nástrahy a kŕmiť s kukuricou a Pro feeder zmesou, no bez úspechu.
 
 
 
Ďalší kontakt s rybou mám až na druhý deň ráno, keď mám razantný záber a najprv rozospatý ani neviem či sa mi sníva, alebo je to naozaj záber. Veľmi rýchlo sa preberám a z vyhriateho spacáku bežím k prútu. Po zdvihnutí cítim, že to nebude žiadny dorastenec a mám dočinenia s krajšou rybou. Po dlhšom zdolávaní sa mi podarilo podobrať krásneho dlhého šupináča. Beriem ho na podložku a neviem sa vynadívať na tú krásu. Vážim mu 11,5kg a je bez chybyčky ako z obrázku. Zažíval som taký adrenalín, že aj keď boli ráno 2 stupne mi v mikine vôbec nebola zima. Zapózoval som si s ním pred objektívom a púšťam ho zo slovami, že nech pošle ešte zopár ako on.
 
 
Cez deň zdolávam troch menších kapríkov od 4 kg do 6 kg. Podvečer mám pomalý záber a po zdvihnutí prútu cítim brutálnu silu ryby, ktorá si odvíja z cievky metre vlasca. Po asi 30 metroch sa rybu snažím otočiť, lebo smeruje rovno do prekážky. Čo sa mi aj podarilo a rybu pomaličky priťahujem. Znovu spravila rovnaký divoký výpad a zrazu mi povolil vlasec. Celá montáž aj s rybou bola preč. Nechápal som čo sa stalo. Vlasec o priemere 0,40 mm bol pri konci poškodený ako keby prešiel cez niečo ostré ako kamene, alebo mušle. Stále na tejto vode používam na konci šokový vlasec o priemere aspoň 0,50 mm, no tentokrát som ho nepoužil a to sa mi vypomstilo stratou peknej ryby. Viac ma trápilo, že celá montáž ostala v tlame ryby a dúfam, že sa jej nič vážne nestane. Žiaľ aj toto patrí k rybačke a vždy sa každú rybu nepodarí úspešne zdolať. Rýchlo viažem novú montáž a nahadzujem späť na svoje miesto. Dokrmujem miesto hrsťou boilies a dúfam, že sa mi ešte niečo pekné podarí chytiť. To sa mi splnilo posledný deň ráno, keď som ešte zdolal šupináča, ktorý mal rovných 10 kg a spravil mi neskutočnú radosť.
Po tejto rybe si dávam ešte dobrú kávu, chutné raňajky a nasleduje najhoršie z rybačky a to je balenie.
Som veľmi rád, že som v prírode strávil niekoľko pekných dní, pričom som si užíval čaro jesene a ešte sa mi podarilo uloviť niekoľko krásnych kaprov.
 
Za A Baits tím Tibor Kisszucsan
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
 
Kontakty
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk